ZV95K1210T201N
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
ZV95K1210T201N
Descripción:
MLV, 95V (Vrms), 10%, 1210 200A
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 135 V
Capacitance @ Frequency 240 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Varistor Voltage (Max) 165 V
Series ZV
Energy 2.6J
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 95 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 125 V
Current - Surge 200 A