ZWS150BAF-15/R
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
ZWS150BAF-15/R
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 150W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series ZWS150BAF (150W)
Power (Watts) 150W
Type Open Frame
Efficiency 86%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC