ZWS150PAF-24/SL
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
ZWS150PAF-24/SL
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 151W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.19" L x 3.15" W x 1.46" H (208.0mm x 80.0mm x 37.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series ZWS-PAF (150W)
Power (Watts) 151W (202W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 82%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 88 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC