ZWS240BP-36/L
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
ZWS240BP-36/L
Descripción:
AC/DC CONVERTER 36V 240W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 3.74" W x 1.65" H (222.0mm x 95.0mm x 42.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.7 A
Series ZWS-BP (240W)
Power (Watts) 240W
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC