ZWS240PAF-24/S
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
ZWS240PAF-24/S
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 240W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 3.74" W x 1.65" H (222.0mm x 95.0mm x 42.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series ZWS-PAF (240W)
Power (Watts) 240W (300W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 82%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC