ZWS240PAF-48/L
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
ZWS240PAF-48/L
Descripción:
AC/DC CONVERTER 48V 240W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.64" L x 4.13" W x 2.20" H (245.0mm x 105.0mm x 56.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5 A
Series ZWS-PAF (240W)
Power (Watts) 240W
Type Open Frame
Efficiency 82%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC