ZWS300BAF-12/TA
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
ZWS300BAF-12/TA
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.09" L x 3.31" W x 1.65" H (180.0mm x 84.0mm x 42.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 25 A
Series ZWS300BAF (300W)
Power (Watts) 300W (336W Forced Air)
Type Enclosed
Efficiency 89%
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC