ZXMS6005DT8TA
Diodes Incorporated
Producto No:
ZXMS6005DT8TA
Paquete:
SM8
Descripción:
IC PWR DRIVER N-CHANNEL 1:1 SM8
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration Low Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 60V (Max)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 150mOhm
Supplier Device Package SM8
Current - Output (Max) 1.8A
Number of Outputs 2
Series Automotive, AEC-Q101, INTELLIFET®
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Package / Case SOT-223-8
Mfr Diodes Incorporated
Features Auto Restart
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.3V, 5V