ZXMS6006DGQ-13
Diodes Incorporated
Producto No:
ZXMS6006DGQ-13
Paquete:
SOT-223-3
Descripción:
LOW SIDE INTELLIFET SOT223
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration Low Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 60V (Max)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 75mOhm
Supplier Device Package SOT-223-3
Current - Output (Max) 2.8A
Number of Outputs 1
Series Automotive, AEC-Q101
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Mfr Diodes Incorporated
Features Auto Restart
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.3V, 5V