ZXTR1005PD8-13
Diodes Incorporated
Producto No:
ZXTR1005PD8-13
Paquete:
PowerDI5060-8 (Type B)
Descripción:
IC REG LIN 5V 42MA POWERDI5060-8
En stock : 2631
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 500 µA
Voltage - Input (Max) 100V
PSRR 57dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 42mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 900 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package PowerDI5060-8 (Type B)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-PowerTDFN
Protection Features -
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V