00DF060.ZXB
Littelfuse Inc.
Producto No:
00DF060.ZXB
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE HOLDER CARTRIDGE 600V 60A
Guía del usuario
Fuseholder Type Holder
Termination Style -
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type -
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.024" Dia x 3.465" L (26mm x 88mm)
Series -
For Use With/Related Products HRCII-C
Voltage 600V