Hogar / Fuses / 015702.5DRT
minImg
015702.5DRT
Littelfuse Inc.
Producto No:
015702.5DRT
Descripción:
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD
En stock : 8
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 15
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0452 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, PSE
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Requires Holder, Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.146" W x 0.154" H (6.50mm x 3.70mm x 3.90mm)
Product Status Active
Series NANO²® 157T
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block with Clip
Voltage Rating - AC 125 V