01591.25MR
Littelfuse Inc.
Producto No:
01591.25MR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BOARD MNT 1.25A 600VAC 2SMD
En stock : 2265
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 16.5
Applications Telecom
Response Time -
DC Cold Resistance 0.11 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 1.25A
Fuse Type Board Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage 60A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.429" L x 0.189" W x 0.189" H (10.90mm x 4.80mm x 4.80mm)
Product Status Active
Series Telelink® 159
Package / Case 2-SMD, Square End Block with Clip
Voltage Rating - AC 600 VAC