0201ZJ0R4PBWTR
KYOCERA AVX
Producto No:
0201ZJ0R4PBWTR
Descripción:
CAP THIN FILM 0.4PF 10V 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.02pF
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.4 pF