Hogar / Fuses / 0209.250MXEP
minImg
0209.250MXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0209.250MXEP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 250MA 350VAC 2AG
En stock : 940
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.216
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 2.41 Ohms
Color -
Approval Agency CE, cULus
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 209
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 350 V