Hogar / Fuses / 02131.25TXP
minImg
02131.25TXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
02131.25TXP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 27.15
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0817 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CE, CSA, PSE, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 213
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V