Hogar / Fuses / 0213.200MXBP
minImg
0213.200MXBP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0213.200MXBP
Descripción:
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.225
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.6 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 200 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 213
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V