Hogar / Fuses / 021606.3MRET1P
minImg
021606.3MRET1P
Littelfuse Inc.
Producto No:
021606.3MRET1P
Descripción:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
En stock : 867
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 56.43
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0137 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V