Hogar / Fuses / 021612.5MXEP
minImg
021612.5MXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
021612.5MXEP
Descripción:
FUSE CERAMIC 12.5A 250VAC 5X20MM
En stock : 979
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 235
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0057 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, TUV, UR
Current Rating (Amps) 12.5 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V