Hogar / Fuses / 0216.400MXE
minImg
0216.400MXE
Littelfuse Inc.
Producto No:
0216.400MXE
Descripción:
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.036
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.903 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 400 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V