Hogar / Fuses / 021701.6MXBP
minImg
021701.6MXBP
Littelfuse Inc.
Producto No:
021701.6MXBP
Descripción:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 4.615
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0528 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, PSE, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 217
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V