Hogar / Fuses / 02171.25MXEP
minImg
02171.25MXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
02171.25MXEP
Descripción:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM
En stock : 415
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.23
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0701 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CE, CCC, CSA, KC, PSE, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 217
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V