Hogar / Fuses / 0218.032VXP
minImg
0218.032VXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0218.032VXP
Descripción:
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.011
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 48.258 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, KC, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 32 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 218
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V