Hogar / Fuses / 0218.500VXP
minImg
0218.500VXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0218.500VXP
Descripción:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.825
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.37 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, KC, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 218
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V