Hogar / Fuses / 0219.630MXE
minImg
0219.630MXE
Littelfuse Inc.
Producto No:
0219.630MXE
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 4.8
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.275 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, KTL, PSE, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 630 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 219
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V