Hogar / Fuses / 022403.5MXP
minImg
022403.5MXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
022403.5MXP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 125VDC
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 6.7
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0265 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 10kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 224
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V