Hogar / Fuses / 0224.375DRT1W
minImg
0224.375DRT1W
Littelfuse Inc.
Producto No:
0224.375DRT1W
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.171
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.395 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Product Status Obsolete
Series 224
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V