Hogar / Fuses / 0225003.MXP
minImg
0225003.MXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0225003.MXP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG
En stock : 5573
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 4.62
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0317 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 3 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 10kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 225
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V