Hogar / Fuses / 023003.5DRT2SW
minImg
023003.5DRT2SW
Littelfuse Inc.
Producto No:
023003.5DRT2SW
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 110
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.031 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, METI, UL
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series 230
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V