Hogar / Fuses / 02301.25DRT2P
minImg
02301.25DRT2P
Littelfuse Inc.
Producto No:
02301.25DRT2P
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 125VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 9.8
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.146 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Product Status Active
Series 230
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V