Hogar / Fuses / 0232003.MXE125P
minImg
0232003.MXE125P
Littelfuse Inc.
Producto No:
0232003.MXE125P
Descripción:
FUSE GLASS 3A 125VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 17.19
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.0226 Ohms
Color -
Approval Agency CE, KC, PSE
Current Rating (Amps) 3 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 232
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 125 V