Hogar / Fuses / 023402.5MXW
minImg
023402.5MXW
Littelfuse Inc.
Producto No:
023402.5MXW
Descripción:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 17.5
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.052 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, K-MARK, METI, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series 234
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V