Hogar / Fuses / 02341.25MXEP
minImg
02341.25MXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
02341.25MXEP
Descripción:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 3.39
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.1262 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 234
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V