Hogar / Fuses / 023502.5VXP
minImg
023502.5VXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
023502.5VXP
Descripción:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 5.445
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0437 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 235
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V