Hogar / Fuses / 0235.700VXEP
minImg
0235.700VXEP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0235.700VXEP
Descripción:
FUSE GLASS 700MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.156
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.2625 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, UL
Current Rating (Amps) 700 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 235
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V