0242.200UR
Littelfuse Inc.
Producto No:
0242.200UR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 200MA 250VAC/VDC
En stock : 849
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0038
Applications Hazardous Locations
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2.68 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 200mA
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 4kA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.119" Dia x 0.331" L (3.02mm x 8.40mm)
Product Status Active
Series 242
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC