Hogar / Fuses / 0251.250MRT1L
minImg
0251.250MRT1L
Littelfuse Inc.
Producto No:
0251.250MRT1L
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BRD MT 250MA 125VAC/VDC AXL
En stock : 14427
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0116
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.665 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, cURus
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Product Status Active
Series PICO® II 251
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V