Hogar / Fuses / 0263.062VXL
minImg
0263.062VXL
Littelfuse Inc.
Producto No:
0263.062VXL
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BOARD MNT 62MA 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.000192
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 5.5 Ohms
Color -
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 62 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)
Product Status Active
Series PICO® II 263
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250 V