03063C222KAT9A
KYOCERA AVX
Producto No:
03063C222KAT9A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0306
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF