Hogar / Fuses / 0312.300HXCCP
minImg
0312.300HXCCP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0312.300HXCCP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE GLASS 300MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0689
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 1.405 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 300 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series 312
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V