Hogar / Fuses / 031302.8H
minImg
031302.8H
Littelfuse Inc.
Producto No:
031302.8H
Descripción:
FUSE GLASS 2.8A 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 170
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.067 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, METI, UL
Current Rating (Amps) 2.8 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series 313
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V