Hogar / Fuses / 0315.062MXP
minImg
0315.062MXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0315.062MXP
Descripción:
FUSE GLASS 62MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.021
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 120 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 62 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.275" L (6.99mm x 32.39mm)
Product Status Active
Series 315
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V