Hogar / Fuses / 0318.100H
minImg
0318.100H
Littelfuse Inc.
Producto No:
0318.100H
Descripción:
FUSE GLASS 100MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 0.00102
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 11.2 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 100 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Obsolete
Series 318
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V