Hogar / Fuses / 0324025.MX280P
minImg
0324025.MX280P
Littelfuse Inc.
Producto No:
0324025.MX280P
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CERM 25A 280VAC 125VDC 3AB
En stock : 855
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1450
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.00235 Ohms
Color -
Approval Agency CE, UL
Current Rating (Amps) 25 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 400A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Active
Series 324
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 280 V