Hogar / Fuses / 032502.5VXP
minImg
032502.5VXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
032502.5VXP
Descripción:
FUSE CERM 2.5A 250VAC 125VDC 3AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 136
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0835 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, PSE, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 10kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Active
Series 325
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V