Hogar / Fuses / 0325030.MXP
minImg
0325030.MXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0325030.MXP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1690
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0019 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A AC, 600A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Active
Series 325
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V