Hogar / Fuses / 0325.500H
minImg
0325.500H
Littelfuse Inc.
Producto No:
0325.500H
Descripción:
FUSE CERM 500MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 2.5
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.29 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Obsolete
Series 325
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V