Hogar / Fuses / 0326.700VXP
minImg
0326.700VXP
Littelfuse Inc.
Producto No:
0326.700VXP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CERM 700MA 250VAC 125VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 6.42
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.7215 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 700 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 10kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series 326
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V