03560008Z
Littelfuse Inc.
Producto No:
03560008Z
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BLOCK CART 250V 15A CHASSIS
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Nickel
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
Series 356
For Use With/Related Products 3AG, 1/4" x 1-1/4" (SFE-20)
Voltage 600V