04025U100CAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
04025U100CAT2A
Descripción:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
En stock : 197302
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series U
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 pF